Przeskocz do treści

Drzwi do domu, estetyczne i praktyczne

Montując w wejściu nowe drzwi zewnętrzne do domu, zazwyczaj chcemy, aby miały atrakcyjny wygląd, wzbudzający podziw i co tu kryć, zazdrość otoczenia. Strona wizualna wybranego modelu jest z pewnością ważna, ale kiedy będzie można je wyważyć bez najmniejszego problemu, to znaczy, że źle wybraliśmy.

Wejście mocne jak w twierdzy.

Drzwi wejściowe zewnętrzne muszą dać naszej rodzinie pełne poczucie bezpieczeństwa i to w każdej sytuacji. Dotyczy to nie tylko próby włamania, ale również skutecznej ochrony przed zmianami pogody, zimnem, wilgocią czy upałem, o co w naszym klimacie ostatnio nietrudno. Ciężko znaleźć uniwersalną ochronę przed tymi wszystkimi czynnikami, ale na najlepszą możemy liczyć w przypadku drzwi stalowych zewnętrznych. Można je bez problemu kupić w wielu rozmiarach, pasujących do większości otworów drzwiowych, zarówno tych w domach jednorodzinnych, jak i w mieszkaniach. Montażu wybranych drzwi zewnętrznych metalowych lepiej nie przeprowadzać samodzielnie, tylko zdać się na pomoc fachowców zatrudnianych przez ich producenta. Umocują oni odpowiednio ościeżnicę, a po założeniu skrzydeł drzwiowych, sprawdzą ich szczelność oraz działanie bolców i rygli przeciwwłamaniowych. Na wykonane prace udzielą też gwarancji, choć awarie atestowanych drzwi antywłamaniowych zewnętrznych zdarzają się niezwykle rzadko.

Z podobnego, dużego wachlarza usług możemy też skorzystać, kupując estetyczne, wysokiej jakości drzwi zewnętrzne drewniane. Ceny ich będą zdecydowanie korzystniejsze, a efektu wizualnego, jaki dadzą, nie da się porównać absolutnie z niczym. Drewno w zależności od gatunku ma różny, ale zawsze niepowtarzalny układ słojów, którego głębi nigdy nie podrobi żadna okleina drewnopodobna. Drzwi zewnętrzne z litego drewna bez problemu wytrzymają próby siłowego otwarcia, a dla większej odporności w newralgicznych miejscach montuje się wzmocnienia w postaci metalowych kątowników.

Wnętrza też nie mogą obyć się bez drzwi.

Piękno, urok i niepowtarzalny charakter salonu, sypialni, jadalni i łazienki, podkreślą z kolei gustowne drzwi drewniane wewnętrzne. Z pewnością będą o wiele bardziej estetyczne niż najczęściej montowane tanie drzwi wewnętrzne białe, wyjątkowo podatne na uszkodzenia. Szybko powstają na nich nieestetyczne rysy czy odpryski, których nie ukryje nawet malowanie. Rodzaj drzwi wewnętrznych dobiera się też do charakteru danego pomieszczenia i ilości dostępnego w nim miejsca. Salon czy jadalnia aż proszą się o szerokie, przestronne drzwi przesuwne wewnętrzne, czy wpuszczające światło dzienne drzwi wewnętrzne szklane. Oszklenie jest używane w drzwiach wewnetrznych od wielu lat, ale obecnie nie jest to jedna duża szyba, tylko efektowne małe okienka, często z kolorowymi szybkami, dającymi wielobarwne refleksy świetlne. Mając niewielką kuchnię, lepiej wyrzucić z niej tradycyjnie otwierane drzwi, zastępując je drzwiami wewnętrznymi przesuwnymi, które powinno się dobrać do stylu, kolorystyki i sposobu wykończenia mebli kuchennych, z którymi stworzą jedną całość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *